Jakie są możliwości dla kierowców, którzy pragną, aby ich samochody wyjątkowo się prezentowały

Dla większości kierowców dbanie o stan samochodu ogranicza się do odwiedzenia myjni co jakiś czas i tak samo często odkurzenia dywaników i siedzeń. Kolejni posiadacze samochodów idą o krok dalej i regularnie zapewniają swoim samochodom odmładzającą kurację w postaci kompleksowego polerowania karoserii i czyszczenia tapicerki. Dzięki takim zabiegom, dobrze i przede wszystkim systematycznie wykonywanym, samochód będzie cały czas odpowiednio wyglądał przez wiele lat intensywnego użytkowania.

Lecz jest również pewna grupa właścicieli, którzy wymagać będą od wyglądu najwyższego standardu. I dla takich właśnie kierowców pojawiła się oferta auto spa, czyli kompleksowej odnowy całego samochodu – sprawdź. Tego typu usługi obejmują nie tylko dokładne czyszczenie i mycie całego pojazdu, lecz również poprawienie wszystkich znalezionych niedoskonałości. Z tego też powodu czasami taka renowacja może trwać nawet tydzień, a jeżeli chodzi o ceny, to trzeba się będzie liczyć z wydatkiem co najmniej paru tysięcy złotych. Jednak jak się obejrzy pojazd po skończeniu prac, to raczej każdy właściciel powie, że faktycznie było warto.

samochód

Autor: BMiz
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo modnym ostatnio hasłem jest auto detailing, i oznacza ono właśnie kompleksową renowację i czyszczenie całego samochodu, żeby nadać mu efektowniejszego wyglądu i równocześnie wykonać zabezpieczenie przed różnymi czynnikami. Do wykonania wszystkich niezbędnych zabiegów używa się tylko i wyłącznie preparatów i kosmetyków najlepszych jakościowo, często niemożliwych do kupienia w normalnych sklepach motoryzacyjnych. Prace rozpoczynają się od poprawienia wyglądu lakieru.

Przede wszystkim należy się pozbyć różnych rys, przebarwień i innych defektów, a następnie kładziona jest warstwa ochronna. Tu często stosuje się Xeramic pro, dający niezwykle wytrzymałą i odporną powłokę, chroniącą lakier (oklejanie samochodów) na kolejne lata intensywnego użytkowania. Następnym etapem będzie wnętrze pojazdu – strona www. Z kolei tutaj dokładnie czyszczona jest cała tapicerka, a później zabezpiecza się elementy wnętrza specjalnymi środkami, chroniącymi materiały przed promieniowaniem UV.