Projektujemy wizytówkę

W erze społeczeństwa operatywnego większość ludzi posiada swoje wizytówki. Wizytówka pomaga nawiązać nam kontakt z konsumentem jak też jest dobrym sposobem na zareklamowanie siebie. Jest wiele firm, które oferują projektowanie i druk wizytówek. Co, jeśli potrzebujemy opracować własną wizytówkę samodzielnie? Poniżej znajdziesz kilka rad.

Wizytówka

Autor: SunnyView Dental
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze powinieneś rozważyć w jaki sposób twoja wizytówka ma wyglądać. Najlepiej zrobić mały szkic na kartce papieru. Warto wziąć pod uwagę rozmiar wizytówek (muszą być one nie zbyt małe i nie za duże – najodpowiedniej ok. 5cm x 9cm. Wtedy wizytówka będzie zrozumiała oraz przejrzysta). Weź pod uwagę też co na owej wizytówce musi się znaleźć. Standardowo jest to nazwa jednostki na górze, pod nią imię nazwisko a także telefon przedsiębiorcy (ewentualnie fax jak też adres e-mail).

W tym artykule odnajdziesz interesujące informacje, ale odszukaj ponadto (https://tablicowo24.pl/czym-pomalowac-tablice-korkowa-poradnik/) inne artykuły na ten temat. Zapewne będą ciekawe.

Na wizytówce możesz wspomnieć krótko czym firma się trudni (przykładowo wizytówki taxi). Tenże zabieg pomoże w prędkiej identyfikacji przedsiębiorstwa, gdyż sama nazwa nie za każdym razem wskazuje na to, czym jednostka się zajmuje.

Kiedy masz już gotowy projekt na papierze, czas przystąpić do pracy. W programie graficznym znajdź Plik -> Nowy. W rozmiarach pliku wbij typowy rozmiar wizytówki. Tak powstałemu nowiutkiemu plikowi przydajemy kolor (dobieramy z zakładki Próbki). Wizytówce można nadać także fakturę korzystając z kolejnej zakładki Style ( dostępna obok zakładki Próbki). Pamiętaj, ażeby nie umieszczać na wizytówce natłoku danych- zamieszczaj jedynie rzeczy najistotniejsze. Po ukończonej pracy nad warstwą kolorystyczną trzeba dodać tekst. (dla przykładu wizytówka adwokat). Narzędzie służące dodawaniu tekstów znajduje się w gamie narzędzi po lewej stronie. Można manipulować czcionkę, odcieniem czcionki w dowolny sposób zależnie od naszych preferencji.

Jeżeli potrzebujesz wydrukować swą wizytówkę, miej na uwadze, że najlepiej, aby po drugiej stronie wizytówki zostawić czyste pole bez napisu (wypełnione jedynie kolorem). Natłok tekstów może czynić złe wrażenie. Wizytówki drukuj na papierze o wysokiej gramaturze – będą bardziej wygodne w użytkowaniu. Ważne jest, ażeby nie dodawać nazbyt wielu efektów graficznych, gdyż może to odciągać uwagę od faktycznego przekazu wizytówki. A jeśli pragniesz zlecić cały proces fachowcom, kliknij wizytówek dla adowokatów i nie tylko.