Prowadzenie obiektu sportowego czy jakiegoś parkingu będzie się wiązać z koniecznością bieżącej obsługi klientów

Rzecz jasna da się wszystkim się zajmować ręcznie, czyli tam gdzie się sprzedaje bilety mieć niewielką kasę fiskalną i ją jedynie wykorzystywać do swojej pracy. Jednak przy ręcznej obsłudze sprzedaży można wiedzieć w zasadzie tylko to, że w danym dniu sprzedano jakąś ilość wejściówek. Wszystkie istotne dane zwyczajnie przepadają, a dzięki nim dałoby się sporo poprawić w jakości obsługi albo wymyślić nowe rozwiązania.

parking

Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też coraz bardziej popularne jest specjalne oprogramowanie, nazywane potocznie ESOK, umożliwiające dużo bardziej szczegółową obsługę odwiedzających obiekt klientów.

Czy masz ochotę zgłębić opisywany temat z innej perspektywy? Nic prostszego – po prostu kliknij ten odsyłacz, ponieważ więcej zobaczysz tutaj (https://danjan-przeprowadzki.wroclaw.pl/loklane-przeprowadzki-wroclaw/).

Programy niektórych firm doskonale sobie radzą z szerokim przekrojem obiektów, rozpoczynając od basenów i stadionów, a kończąc na parkach rozrywki i parkingach – porównaj na Transcom System. Takie obiekty mocno będą się od siebie różnić i każdy z nich potrzebował będzie odrębnych funkcji, lecz podstawa w większości takich programów jest taka sama.

Najważniejszą funkcją każdego programu do obsługi klienteli jest wystawianie im biletów. Ściśle wiąże się to z rozliczeniowym modułem, dzięki niemu dokładnie można wiedzieć, jaka była sprzedaż z danego okresu. Zależnie od branży każdy z takich programów posiada indywidualne funkcjonalności. W przypadku obiektów sportowych przyda się z pewnością możliwość zarządzania rezerwacjami, natomiast w parkach wodnych i na basenach zintegrowana obsługa szafek na chipy to dzisiaj standardowa rzecz.

parking

Z kolei funkcjonalny system parkingowy posiadać musi moduł informujący o zajętości miejsc na placu, połączony z możliwością obsługi abonamentów i rezerwacji. Wszystkie pakiety oprogramowania powinny być również wyposażone w sporo potrzebnych zestawień oraz analiz – strona internetowa – a dzięki nim właśnie właściciele będą mogli wyciągnąć dużo przydatnych przy podejmowaniu decyzji informacji. Wykorzystując takie programy obsługa klientów jest dużo szybsza i wygodniejsza, a poza tym pozwala na dużo więcej, dlatego też są one bardzo często wykorzystywane przez właścicieli wielu obiektów.