Jakie opakowanie zastosować dla towaru debiutującego na rynku?

Opakowania wykonane z kartonu i plastiku powoli przechodzą do przeszłości. Co je wymieni na sklepowych regałach?
Eksperci nie mają wątpliwości. Wkrótce rynek zajmą opakowania typu doypacks, już teraz coraz bardziej popularne. Jak wyglądają i co je charakteryzuje? Formą przypominają saszetki.

karton

Autor: SalTheColourGeek
Źródło: http://www.flickr.com

Są miękkie i bezpieczne. Pomimo elastyczności, opakowania tego typu nie potłuką się i nie pogniotą. Coraz częściej sięgają po nie konsumenci, bo są lekkie ale też wygodne w przemieszczaniu dzięki praktycznym uchwytom i zagłębieniom. Z kolei wytwórcy wybierają je, bo są tańsze w produkcji niż te plastikowe albo kartonowe. Opakowania typu doypacks znakomicie sprawdzają się jako pojemniki na żywność lub parking łódź centrum chemię. Przedsiębiorcy wypełniają je chociażby różnego rodzaju sosami, przekąskami, ale także mydłem, balsamami, kosmetykami. W trosce o komfort konsumentów niektóre opakowania mają praktyczne wyciągane korki. Idealnie nadadzą się na towary wielokrotnego użytku, jak przykładowo uzupełnienie płynnego mydła. Z kolei saszetki napełnianie towarami, które mogłyby się rozsypać, niejednokrotnie zamykane są na tzw. strunę. Ten typ zatrzasku chroni produkt też przed wilgotnością i nasłonecznieniem. Co więcej, znaczną zaletą omawianych opakowań jest ich dopasowany do wymogów producenta kształt. Jeśli np. towar dedykowany jest najmłodszym, mógłby mieć kształt domowego zwierzątka. Nietypowa forma wyróżnia opakowania doypacks spośród innych towarów na regale i efektywnie przyciąga uwagę klientów. Producenci oferują warianty w różnych kolorach, różniące się pod względem struktury i parametrów.

Firmom, które wprowadzają swój produkt na rynek zwłaszcza można zasugerować użycie opakowań typu doypacks. Odróżnią się one na tle reszty towarów na sklepowej półce, a jednocześnie wyjdą naprzeciw potrzeb klientów. Są wygodne w przemieszczaniu, bezpieczne dla najmłodszych i wygodne w użytku (). Ich użycie to także przejaw nowoczesności firmy – opakowania z kartonu i plastikowe niedługo przejdą w niepamięć.