Zawarcie związku małżeńskiego: fotograf jest konieczny i nie ma dyskusji

Ślub jest pełnym magii wydarzeniem. Nie ma się więc co dziwić, że osoby wstępujące w związek małżeński pragną zatrzymać wspomnienie tych wyjątkowych chwil na całe życie. Najlepszym rzecz jasna sposobem są zdjęcia.

Profesjonalna fotografia ślubna to jeden z segmentów wykonywanej dzisiaj fotografii. Segment ten rozwija się bardzo szybko, ponieważ ilość par, które decydują się wziąć ślub jest dość duża, a każda z nich chce z tego ważnego wydarzenia mieć doskonale wykonane zdjęcia (zobacz ). Profesjonalna fotografia zdjęcia nagrobkowe ślubna to na chwilę obecną naprawdę szeroka oferta usług fotograficznych. Bardzo często państwo młodzi wykonanie dokumentacji fotograficznej z samego momentu zawarcia ślubu czy weselna.

całująca się para młoda

Autor: Douglas Pimentel
Źródło: http://www.flickr.com

Rośnie liczba par, które decydują się na wykonywanie zdjęć także w czasie przygotowań do uroczystości, a więc podczas chociażby tradycyjnego błogosławieństwa rodziców przed uroczystością ślubu kościelnego. Popularne są także sesje ślubne mające miejsce w plenerze. Miejsca, w których powstają zdjęcia plenerowe są bardzo różne, wszystko zależy od wyobraźni nowożeńców, czasami także od ich możliwości finansowych.

Wykonanie niezwykłych fotografii z tak wyjątkowej uroczystości, jaką jest ślub nie należy do łatwych. Wymaga od fotografa nie tylko świetnej znajomości warsztatu, ale również ludzkiej psychiki. Z tego powodu decydując się na profesjonalną sesję zdjęciową nie liczmy, że będzie to usługa kosztująca tylko tysiąc złotych. Piękne, artystycznie wykonane zdjęcia to o wiele większy wydatek. Jeżeli jednak rzeczywiście osobom wstępującym w związek małżeński zależy na tym, aby zdjęcia okazały się niezwykłą pamiątką, to bez najmniejszych wątpliwości nie powinno się stawiać na fotografa, który za swoją usługą zażąda niskiej zapłaty.

Na cenę ma wpływ rzecz jasna nie tylko to, jak duże doświadczenie ma fotograf, ale również zakres zamówionej przez nowożeńców usługi. Im ten zakres będzie większy, tym cena bardziej rośnie. Zwrócić uwagę trzeba jednak nie tylko na cenę usługi. Już od kilku lat zdjęcia w kościołach mogą wykonywać tylko fotografowie, którzy posiadają do tego ściśle określone uprawnienia. Jeśli więc planujemy zawrzeć ślub przed ołtarzem, zapytajmy, czy dany fotograf takie uprawnienia ma (a dysponuje nimi kamila-kedziora.com).