Konkretna konstrukcja jedynie z blach firmy Hardox

Rozreklamowane w całej branży metalurgicznej konstrukcje firmy Hardox to to miks twardości i wytrzymałości. Dzięki temu można wykonywać niezbyt masywne, ale przy tym bardzo wytrzymałe konstrukcje, które mają najwyższą wydajność i żywotność użytkowania. Bardzo wiele firm postawiło na tego producenta, ponieważ ma niczym niezmąconą renomę i niezawodną pozycję w tym biznesie.

Gięcie profili stalowych

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego, jaką funkcję będą wykonywały końcowe elementy w danej konstrukcji albo instalacji, Hardox użyje odpowiedniego gatunku blach. Stal Hardox – szczegóły tutaj, z której produkowane są blachy, jest odporna na tarcie, a co za tym idzie – można na niej pracować o wiele dłużej bez obaw o zużycie się elementów maszyny, jakie są z blachy zrobione. W dodatku są one niezwykle odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, o jakie niestety w tej branży jest bardzo łatwo. Wszystkie te plusy, które posiada blacha trudnościeralna sprowadzają się do jednego wspólnego mianownika – większej efektywności (audyt efektywności energetycznej) pracy przy użyciu maszyn, jakie zostały wyprodukowane z ich wykorzystaniem.

Maszyny są wydajniejsze, bardziej trwałe, pojawia się mniejsza ilość problemów, co sprawia, że przerwy w pracy są zdecydowanie rzadsze. Reperowanie usterek albo wymiana konkretnych elementów to zwykle dość kosztowna sprawa. To właśnie ten to powoduje, że kluczowe komponenty maszyn, które są używane w przemyśle ciężkim, najczęściej są produkowane właśnie z tego mocnego tworzywa. Blacha ze stali konstrukcyjnej jest blachą o zwiększonej wytrzymałości. Dzięki swoim właściwościom daje gwarancję długoletniego, bezawaryjnego użytkowania wykonanych z niej podzespołów i konstrukcji.

Stal Hardox charakteryzuje się dobrą ciągliwością. Używa jej się dokładnie tam, gdzie działają wysokie temperatury. Inny typ blachy – blacha ze stali czarnej – ma zastosowanie zwłaszcza w ślusarstwie i w branży budowlanej. Jest również używana w tych miejscach, w których ważna jest solidność i wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Blacha trudnościeralna, przy swojej wytrzymałości, jest także stosunkowo łatwa w obróbce. Firma, w której zamawiamy niezbędne elementy w danej maszynie, może dociąć je dla nas na określony wymiar, wykonać w niej otwory zgodnie z rysunkiem technicznym albo innym planem, zagwintować ją, frezować, giąć w dowolne kształty i zwijać (na przykład w rynienki czy rury).