Muzyka rockowa kilkanaście lat temu i dzisiaj

Muzyka rockowa przez długi czas od chwili jej narodzin bardzo się przeistoczyła i wciąż ulega modyfikacjom. Od zawsze jednak dzieliło się ją na wiele przeróżnych subgatunków, które różniły się od siebie mniej albo bardziej. Dzisiaj pojęcie muzyka rockowa, jest niezwykle szerokie i zalicza się do tego gatunku dużo bardziej odległe pomiędzy sobą brzmienia muzyczne.

Zwolennicy tradycyjnego rocka, nierzadko nadal nie potrafią się pogodzić z faktem, iż nazwa ta bywa stosowana przez grupy, które zdają się nie być wcale związane z ciężkim brzmieniem. W dzisiejszych czasach typowe dla muzyki rockowej gitary bywają niejednokrotnie zamieniane na elektroniczne brzmienia wygenerowane przez komputery, które jednak przyciągają mnóstwo fanów.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/

Jednym z takich zespołów, który próbuje łączyć w sobie cięższe brzmienie z nowoczesnymi trendami, jest z pewnością Muse. Ten brytyjski zespół działający od prawie dwóch dekad, wciąż zdumiewa swoich wielbicieli nowymi pomysłami oraz niespotykanymi połączeniami. Mnóstwo osób docenia Muse również za ich świetne koncerty, które zachwycają ogromną dawką energii od członków zespołu. Z sześciu stworzonych do dzisiaj albumów, największą popularność zdobyły dwa ostatnie. Przyniosły im one nie tylko ogólnoświatową sławę, ale również bardzo dużo nagród i uznanie w branży muzycznej. Przykład Muse idealnie prezentuje przemiany w muzyce rockowej, która już chyba nieodwołalnie uległa podziałowi na zespoły hołdujące tradycyjnemu graniu i te szukające nowych rozwiązań.

Pośród grup znajdujących się w tej pierwszej grupie, zapewne wyróżnia się Coma. Tym razem zespół pochodzący z Polski, który prawie z dnia na dzień zachwycił swym ciężkim brzmieniem tysiące fanów tradycyjnego rocka.

Zespół Coma rozpoczął swoją działalność już w 1998 roku, jednak ich pierwszą płytę usłyszeliśmy dopiero kilka lat później. Ogromnie istotnym oraz bardzo charakterystycznym elementem wizerunku grupy jest wokal, który przykuwa uwagę fanów.

Następna strona, która ma informacje na ten temat pozwoli Ci poszerzyć wiedzę. To istotne, więc idź tutaj winiety Bułgaria i dowiedz się dużo treści.

Zespół Coma uzyskał poparcie nie tylko wielbicieli ale również osób zajmujących się muzyką profesjonalnie, dzięki czemu został wyróżniony wieloma ważnymi nagrodami. Co ciekawe ostatnio grupie udało się również stworzyć płytę anglojęzyczną, co jedynie świadczy o jego klasie.