Dzisiejszy rynek pracy – loteria?

Czym kierować się przy wyborze zawodu i kierunku studiów? Aktualnymi trendami, podpowiedzią rodziców, obserwując obecny rynek pracy? Już dawno przekonaliśmy się, iż nie ma udanego przepisu na gwarancję sukcesu. Zawody, które jeszcze w niedalekiej przeszłości były pożądane przez pracodawców (marketing i zarządzanie), teraz nie cieszą się już tak wielką popularnością. Jednym słowem: loteria.

Dzisiejsza sytuacja na rynku pracy sprawia, że wiele osób zmuszonych jest do poszukiwań w innej niż do tej pory dziedzinie. Czy przekwalifikowanie się może być gwarancją dostania nowej pracy? O ile w odpowiednim czasie zadeklarujemy chęć zmiany nie będzie mieszkańcom Sochaczewa straszna fala sfrustrowanych humanistów czy socjologów pakujących żywność w papierowe torebki. Nim podejmiemy tak istotną decyzję, warto na początku zapoznać się z rynkiem pracy w Sochaczewie, upewniając się które zawody mogą nam przynieść sowite wynagrodzenie.
Dalej
pomyśleć czy są zgodne z naszymi możliwościami. Przydatna okaże się jak zawsze wyszukiwarka internetowa, w której umieścić wystarczy tekst: oferty pracy Sochaczew. Miejmy na uwadze tylko, że niewątpliwie prościej będzie przekwalifikować się osobom zatrudnionym w działach sprzedaży czy obsługi klienta, niż np. lekarzom.

oferty pracy

Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

A może zdecydujemy się na własny interes? Zwłaszcza, że osoby planujące otworzenie własnej firmy, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie pod względem wkładu pieniężnego na rozwój własnego biznesu.
Patrz

Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie oferuje środki finansowe na rozwój działalności.

Spodobał Ci ten tekst? To świetnie, sprawdź stronę remonty pieców przemysłowych pod tym adresem. Zobaczysz tam większą ilość informacji na zbliżony temat.

Zakładając, że choć część tych osób utrzyma się przez dłuższy czas na rynku – są szanse, iż będą się rozwijać i pozyskiwać kolejnych pracowników. Udzielając więc dotacji, Urząd Pracy niejako przysparza powiatowi nowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzą nowe miejsca pracy dla bezrobotnych. Czy nie lepiej jest być dobrym mechanikiem lub wulkanizatorem, niż niepracującym absolwentem, który z niedoboru określonych umiejętności musi pracować nie w swym zawodzie, jako przedstawiciel handlowy czy operator wózka widłowego?
Więcej na