Popularne zespoły rockowe

Rock, to muzyka, która dzieli się na kilka gatunków, często znacznie odbiegających od siebie. Jest to spowodowane szczególnie tym, że wyjątkowo dużo artystów rocka, ma inne spojrzenie na tą muzykę, jak również stara się w inny sposób ją interpretować, przez co powstaje wiele wyjątkowo interesujących i różnorodnych kompozycji.

koncert System Of A Down

Autor: C.M.FRIESE photography
Źródło: http://www.flickr.com

Funk rock, to rodzaj rocka, który obecnie jest dosyć dobrze znany, a to za sprawą Red Hot Chili Peppers (więcej można przeczytać tu: Red Hot Chili Peppers na terazrock.pl). Grupa ta działa na światowym rynku muzycznym już wiele lat i wciąż potrafi zaskoczyć wspaniałą produkcją, która szybko zyskuje uznanie muzyków z całego świata. Nawet artyści gustujący w innych gatunkach często zaskakująco pochlebnie oceniają produkcje stworzone przez Red Hot Chili Peppers. Zespół ten stara się godzić klasycznego rocka z nowoczesnością. Coraz częściej zespół ten wykorzystuje elementy elektroniki w swoich utworach. Jednak te elementy głównie mają za zadanie poprawić wyraz różnych instrumentów żywych, dzięki czemu całość utworu ma znakomity wydźwięk.

Zaintrygował Cię prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to w najświeższym tekście (http://www.polakwtropikach.pl/kenia/) również przeczytasz coś, co będzie warte Twojego zainteresowania. Kliknij zatem tu!

Występują z powodzeniem też zespoły, jakie preferują inne odmiany rocka. Fantastycznym przykładem jest System Of a Down (najnowsze newsy pod linkiem: newsy o zespole), który po kilkuletniej przerwie wznowił swoją pracę i posiadamy szansę słuchać kolejnych utworów, w których też można usłyszeć nowoczesne, elektroniczne dźwięki. Jest to zespół, jaki ma niezwykłą przeszłość artystyczną, jak też koncertową, dlatego należy jak najbardziej używać tę grupę jako przykład łączenia klasycznego rocka z nowoczesnością.

Niezwykle ważne dla aktualnego rocka jest to, że pomimo zastosowania elektroniki, wszystko tak naprawdę wykonywane jest na żywych instrumentach, a urządzenia i programy do produkowania muzyki elektronicznej służą do modyfikacji, poprawy danych dźwięków, by w ten sposób utwór prezentował się jak najlepiej pod względem technicznym. Nie można w przypadku rocka stwierdzić, że elektronika niweluje faktyczny obraz tego gatunku muzycznego, ponieważ koncerty praktycznie przez wszystkie grupy wykonywane są na żywo, a obecnie technologia po prostu daje szansę tworzyć utwory na wyjątkowo dobrym poziomie. To z kolei daje szansę słuchaczom posiadać płyty, jakie posiadają utwory przedstawiające niezwykłe interesujące brzmienia. Jak najbardziej rock jest muzyką połączoną z klasyką, lecz coraz częściej dopuszcza ona elektroniczne elementy muzyki.