Doskonały pomysł na letnią historię na np. znaczniejszych akwenach wodnych

Wakacje nad jeziorem to wspaniały sposób na spędzenie kilku ciepłych tygodni. Podczas takiego urlopu moglibyśmy zwyczajnie opalać się na piasku, bądź szukać w większym stopniu aktywnych atrakcji.

Jeśli preferujemy akurat taką formę spędzania czasu, moglibyśmy skorzystać z pewnej wypożyczalni oraz nająć na np. parę godzin rower wodny, łódkę lub nawet jakiś jacht.
wynajem jachtów

Autor: Graeme Churchard
Źródło: http://www.flickr.com
Należy tutaj podkreślić, że do wynajęcia (zwłaszcza takich większych) jednostek pływających, należy mieć ważny patent przykładowo żeglarza motorowodnego. Tak jak prawo jazdy (Zobacz nauka jazdy Włodawa) ma swoje kategorie, tak i patent może tyczyć się różnych jednostek pływających. A istnieją jachty posiadające żagle, z silnikiem spalinowym czy też z połączeniem tych obu napędów. Opłata za wynajęcie jachtu waha się wokół kwoty 50-100 zł za 24 godziny, lecz to jest zależne m.in. od jego wielkości, napędu czy oprzyrządowania jachtu. Naturalnie każdy z nich powinien mieć swój ekwipunek (elektryczna winda kotwiczna) i swe oprzyrządowanie typowe. W tym kapoki, liny cumownicze, bosak czy trap.
Jeśli zdecydujemy się na wynajem jachtów, to musimy umówić się z oferującą tego typu usługę spółką i odpowiednio wcześniej omówić wszystkie detale. Praktycznie we wszystkich wypożyczalniach jest aktualna rezerwacja jachtów oraz okresów ich wypożyczenia.

Niezależnie od typu oprzyrządowania np. kambuza, czyli kuchni w różnorodnego rodzaju garnki, należy mieć pewność, że wynajmowany przez nas jacht ma całkowite wyposażenie bezpieczeństwa (kapoki oraz gaśnice) i oprzyrządowanie nawigacyjne, czyli kompas i echosondę. W tym czasie, jeżeli mamy ponadto duże doświadczenie, moglibyśmy nająć jacht nawet na znaczny rejs oceaniczny.