Wybór samochodu – jak dokonać właściwego?

Wybór samochodu na pewno nie należy do najłatwiejszych decyzji. W końcu dokonujemy go zazwyczaj raz na kilka lat, a często jedynie raz na kilkanaście. Powinien być on zatem odpowiednio dobrze przemyślany i jak najbardziej nie powinien być pochopny. Nikt z nas przecież nie chciałby męczyć się z samochodem, który zupełnie nam nie odpowiada i jedynie nas irytuje. Stąd też zanim podpiszemy umowę warto sprawdzić pojazd ze wszystkich stron i pod każdym możliwym kątem.

tuning samochodu

Źródło: pixabay.com

Ważne są nawet takie drobiazgi, jak to czy będzie on posiadał felgi vossen (najlepsze będą felgi marki Vossen) czy może felgi rota – chociaż ten element akurat zwykle można wymienić, nie jest to więc jeszcze najgorzej, gdy coś z nimi nie tak. Jednym z pierwszych dylematów, przed jakim stajemy, jest to, czy (Poznajauto detailing bydgoszcz) powinno być nowe czy też używane i czy zmieniać felgi na: . Samochody używane są oczywiście przeważnie tańsze. Jednakże bywają również bardziej „problemowe” – są bardziej awaryjne, częściej się psują i częściej musimy je zabierać do warsztatów. Innymi słowy, w ostatecznym rozrachunku mogą się okazać tak samo kosztowne, jak samochód prosto z salonu. Przede wszystkim z zakupieniem auta nie należy się spieszyć. Warto poszukać jak największej ilości opcji i wszystkie je rozważyć. Im więcej aut wypróbujemy, tym większa szansa, że rzeczywiście dobrze trafimy. A kiedy wybierzemy już swojego faworyta, absolutnie nie podejmujmy ostatecznej decyzji zbyt szybko. Postarajmy się jak najdokładniej sprawdzić taki pojazd. Zaprowadźmy go do zaufanego mechanika i poprośmy o dokładnie sprawdzenie stanu wszystkich elementów oraz skontrolowanie jego sprawności pod różnymi względami.

Felgi na przykładzie Audi

Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com

Niech nie zostanie nic, co mogłoby nas później zaskoczyć. Niekiedy zdarza się, że sprzedający kłamią w kwestii ilości przejechanych autem kilometrów, czy też w kwestii jego ogólnego stanu. Spróbujmy wykryć zawczasu wszystkie te nieścisłości, a na pewno zaoszczędzimy sobie niemało nerwów. Kupując samochód, słuchajmy wypowiedzi znajomych osób, niemniej niech nie będą one dla nas wyrocznią. Pamiętajmy, że każdy jest inny i że każdy z nas ma prawo do własnych upodobań i własnej opinii. Samochód, który spodoba się naszemu bratu, czy przyjacielowi, nam może zupełnie nie przypaść do gustu. Wówczas po prostu rozejrzyjmy się za innym, lepszym modelem.