Korzystnie posiadać swoje hobby. To najlepszy sposób na interesujące życie, to także odpowiednie, żeby przerwać szarzyznę życia

Życie nie koniecznie musi być nudne i pozbawione barw. Czasami do szczęście niewiele potrzeba, żeby było lepiej i nieco bardziej ekscytująco. Czasem nasze życie zmienia się przez innych ludzi, czasem dzieje się tak, jak zmieniamy pracę lub adres. Emigracja do innego kraju także może mieć większy wpływ na życie, jakie wiedziemy. Czasami genialnym pomysłem jest wzięcie pod dach jakiegoś zwierzaka: psa lub kota. Najlepszy zaś sposób jest jednocześnie najtrudniejszy i najłatwiejszy.

bieganie jako hobby

Autor: Peter Mooney
Źródło: http://www.flickr.com
Ten sposób to odszukanie swojego hobby. Czyż z jednej strony nie wydaje się banalnie proste. No bo co to, jest tak wiele dróg, jak na przykład dla plastyków. Zaraz jednak ukazują się się uzasadnione wątpliwości – jakie hobby będzie dla mnie idealne? No więc jak to jest? Łatwo czy trudno? Odpowiedzi łatwej na to trudne pytanie nie ma. Najlepiej zaś chcąc odnaleźć hobby sprawdzić, kim jesteśmy, musimy poznać siebie. Niektórym takie ustawienie sprawy może wydać się dziwaczne, bo jak to „poznać siebie”? Kto zna mnie lepiej lepiej, jak nie ja?

To oczywiście dekomplikacja sprawy, gdyż całe życie poznajemy siebie i nigdy, ale to nigdy nie nie będziemy się mogli określić, że coś zrobimy, a czegoś nie. Oczywiście, dobrze, jak znamy swoje mocne strony, a tym bardziej słabe, bo wtedy nasz dystans do siebie jest większy, lecz wielu z nas tak naprawdę nigdy nie zwraca zbyt bacznej uwagi na inny aspekt: to, co mamy wewnątrz. A jest ono ogromnie bogate, nigdy zaś nie pozostaje obojętne (przykładowo lubimy zwierzęta: źródło z przykładami). Mamy bowiem pewne cechy, doświadczenia, przyzwyczajenia, które warunkują nasze decyzje, także to w zakresie hobby. Tak więc, kiedy będziemy zastanawiać się, jakie hobby (sprawdźsprzęt wspinaczkowy sklep online) jest dla nas najlepsze, to pierwsze co powinniśmy zastanowić się, czy faktycznie już siebie znamy.

Dopiero, gdy odpowiedź będzie potwierdzająca będzie można przystąpić do pełnego trudności planu zbudowania swojego zainteresowania. Niektórzy maja łatwiej, bo hobby mają od zawsze. Może zarazili się nim za młodu albo mają to po rodzeństwie, inni zaś muszą tego poszukiwać, a czy znajdą, to zależy od tego, czy poznają siebie odpowiednio. A jak jest z Tobą? Czy masz hobby, czy musisz zaglądać do swojego wnętrza w poszukiwaniu swojej własnej osobowości?