Jak efektywnie zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i komfort jazdy własnym autem?

Nie trzeba być zawodowym kierowcą, aby polubić jazdę autem. Daje ona wiele przyjemności, ale własne auto jest w stanie także ułatwić każdemu życie. Auto ma wiele użytecznych zastosowań. Czyni prostym poruszanie się do miejsca pracy, robienie zakupów. Szczególnie jest cenny na terenach, gdzie do sklepu czy szkoły jest daleko. Wóz jest również niezbędnym narzędziem funkcjonowania wielu biznesów. Co więc należy zrobić, by jego używanie było bezpieczne i możliwie najbardziej komfortowe? Oto parę propozycji.

samochody po tuningu

Autor: Axion23
Źródło: http://www.flickr.com
Tuning jest pojęciem znanym fanom czterech kółek. Jest on formą zadbania o parametry techniczne auta czy o jego powierzchowność. Pośród wielu jego odmian można zauważyć chiptuning. Polega on na elektronicznym zwiększeniu mocy silnika samochodu. Dzięki temu działaniu wóz będzie się przemieszczał bardziej komfortowo, szybciej i bezpieczniej. Właściwie zastosowanie tego zabiegu jest możliwe w każdym wozie, bo z reguły jest tak, że wytwórcy samochodów zostawiają rezerwy. Te rezerwy występują również w samochodach bez turbiny. Właściwe ich „wydobycie” polepsza nie tylko komfort i bezpieczeństwo przemieszczania się, ale także oszczędność jazdy. Chiptuning Wrocław umożliwia zmniejszenie zużycia paliwa w czasie jazdy. Mogą z niego skorzystać użytkownicy aut, którzy korzystają z pewnych stacji oraz pamiętają o systematycznej zmianie oleju i filtrów. Gra jest warta świeczki, bo można zwiększyć moc silnika i moment obrotowy nawet o dziesięć procent.

Silnik samochodu

Autor: LiteWriting aka Loreen72
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną rzeczą, o którą warto się postarać, jest usuwanie dpf www.s-performance.pl/oferta/wylaczanie-filtrow-fapdpf/koprężnych jest wybawieniem dla wielu użytkowników aut.

Bardzo trudno jest uchwycić ten problem kierowcom, którzy nie doświadczyli wielu trudności związanych z filtrami dpf. W założeniu wytwórców filtry cząstek stałych miały zmniejszyć emisję spalin i sadzy do środowiska. Założenie było dobre, gdyż ekologiczne. W praktyce jednak okazało się, że środowisko naturalne zostało jeszcze bardziej narażone na zanieczyszczenie. Powodów jest kilka. Pierwszym jest kwestia dużego zużycia oleju. A olej samochodowy nie jest przecież łatwy w utylizacji. Drugim problemem jest większe zużycie silnika. Filtry dpf skracają jego żywotność i powodują większe zużycie paliwa i emisję zanieczyszczeń do środowiska.