Przed kupnem kół na zimę, trzeba przeanalizować jakie będą najlepsze do określonego modelu samochodu.

Opony to wyłączny fragment auta łączącego go z nawierzchnią drogi. To od ich kondycji zależy gwarancja ochrony podróżujących. Dlatego zasadnicze jest, aby pamiętać o okresowej zmianie ogumienia, kontrolowaniu stanu protektora i o regularnym pilnowaniu procentu ciśnienia w oponach.

sprawdź propozycję

Autor: mjtmail (tiggy)
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy przestrzegać sugestii producenta odnoszących się do właściwego ilości powietrza w kołach. Właściwe ustawienie sprężonego powietrza wpływa w dużej mierze na przyleganie auta oraz długość drogi hamowania. Nieodpowiednio napowietrzone ogumienie to również zwiększone wydatki używania auta. Pojazd jadący na oponach niedopompowanych powoduje skrócenie jej żywotności.

Przez co najmniej pół roku w Polsce zazwyczaj są niewysokie temperatury . Zestaw opon zimowych jest na ten czas niezastąpiony. Opony na zimę, wyprodukowane są ze specjalnej mieszaniny gum. Te niepowtarzalne właściwości razem ze specyficznym wzorem bieżnika sprawiają, że samochód ma dobrą przyczepność. Zimą gdy spadnie marznący deszcz i na drodze tworzą się zlodowacenia, kierowcy muszą w pierwszym rzędzie wolniej jeździć a ponadto mieć opony wymienione na zimowe ogumienie, które zagwarantuje każdemu prowadzącemu pojazd pewną podróż. Oferta opony zimowe Dębica jest bardzo szeroka, mieści m.in. opony na zimę przygotowane specjalnie na krajowe trasy – jak Dębica Frigo.

Samochód, wymiana opon

Autor: iStock
Źródło: iStock
Aby klimatyzacja chodziła należycie głównie podczas najmocniejszego słońca trzeba o nią dbać i przeprowadzać standardowe zabiegi.

Frapuje Cię problematyka omawiana w tym tekście? Zobacz oprócz tego także inne zbliżone materiały – po prostu wejdź tutaj.

Przegląd klimatyzacji, najlepiej wykonywać jeden raz w roku, najrzadziej co dwa lata. Czynności kontrolne można przeprowadzić samemu. Primo wyciągnąć i przedmuchać, najlepiej sprężonym powietrzem – filtr. Sami możemy również określić produktywność wentylacji mierząc temperaturę powietrza ulatniającego się z centralnego nawiewu (warto przeczytać). Sprawny system wysterowany na najwyższe chłodzenie powinien bez kłopotu obniżyć się poniżej 7-8 stopni Celsjusza. Temperatura powyżej 10 kresek świadczy o tym, że układ jest uszkodzony i trzeba umówić się na przegląd do serwisu.