Z jakiej przyczyny gazetki z promocjami przynoszą korzyści tak hipermarketom, jak i klientom

Sklepy wielkopowierzchniowe na różnorodne sposoby zabiegają o konsumentów – im więcej towarów oni zakupią, tym więcej zostawią w kasie. Obecnie jest wiele technik pozyskiwania kupujących. Zwłaszcza okres świąteczny obfituje w promocje, bo konsument zwiedzony do sklepu na pewno zakupi również pozostałe produkty.

wózek z zakupami

Autor: Chris Favero
Źródło: http://www.flickr.com
Poinformowanie o promocjach należy do elementarnych obowiązków pracowników zatrudnionych w działach marketingu. Efektem ich pracy są kolorowe bilbordy i spoty reklamowe emitowane w radiu. Kiedy trzeba dotrzeć do dużej liczby potencjalnych klientów, to warto pomyśleć o dużo wcześniej o sposobie reklamy. Jedną z form promocji, którą koniecznie trzeba zaplanować odpowiednio wcześniej, jest wydanie gazetki. A w niej znajdą się oferty artykułów po promocyjnych cenach. Tego typu gazetki są rozprowadzane nie w formie papierowej.

Czasem fraza Tesco gazetki promocyjne lub Carrefour gazetki promocyjne spostrzeżemy w temacie maili, które przychodzą na nasze skrzynki elektroniczne. Z jednej strony internauci naprawdę się irytują, bo takie wiadomości uważają za spam. Z drugiej jednak strony niektórzy ucieszą się, ponieważ w taki całkiem nieprzewidywalny sposób są w stanie zapoznać się z interesującą ich rabatową propozycją artykułów higienicznych.
Rzeczone tutaj hasło Tesco gazetki promocyjne przynosi spore zyski właścicielom tego sklepu. Nabywcy z samej tylko dociekliwości sięgną po kolorowy egzemplarz, szczególnie, że bywa ona przygotowany w sposób atrakcyjny. Gazetki są nagminnie produkowane, co musi przesądzać o ich wysokiej skuteczności.

Jeżeli problematyka, która jest zaprezentowana w tym artykule jest warta Twej uwagi, to oprócz tego zobacz link w serwisie.

W przeciwnym razie żaden z przedsiębiorców nie chciałby ponosić kosztów ich drukowania.

Z kolei konsumentom na dźwięk wyrazów Carrefour gazetki promocyjne policzki zaczynają zmieniać barwę na lekko czerwoną. Niektóre panie polują na takie cenowe okazje i w taki sposób próbują ratować domowy budżet. Oczywiście nie zawsze decydujemy się na zakup towarów reklamowanych w promocji. Niekiedy ceny po prostu nie są okazyjne i udajemy się do pobliskiej drogerii. Z kolei cenowe okazje, które uznamy za godne uwagi, od razu są zauważane. Jeśli kobieta od lat używa jednego, danego kosmetyku, to z pewnością pamięta, ile on kosztuje. Nawet posiadając całe opakowanie, klientka najprawdopodobniej zakupi następny produkt, czyli ten wypatrzony w gazetce. W końcu taka okazja nie przytrafia się często.