Osprzętharcerki użyteczne na biwaku

Harcerstwo od lat cieszy się w naszym kraju sporym powodzeniem. W ubiegłych latach naprawdę było popularne, praktycznie każda szkoła miała swoje harcerskie i zuchowe gromady.

Obóz harcerski

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Młodzi ludzie chętnie wyruszali na zbiórki, harcerstwo formowało postawy młodzieży, ale także uczyło wytrwałości, patriotyzmu i odpowiedzialności. Dzisiaj, pomimo tego że obecny świat wygląda zupełnie inaczej, króluje elektronika i szybka rozrywka, to w dalszym ciągu znajduje się sporo osób, jakie pragną być harcerzami i zaczynają przygodę z jedną z drużyn. Tak naprawdę nie trzeba spełniać jakiś wygórowanych warunków, żeby harcerzem się stać. Wystarczy trochę wolnego czasu i odpowiednia motywacja. Podobnie jak przed laty, dziś także harcerstwo oprócz tego, że umożliwia przeżycie licznych interesujących przygód, umacniają charakter i postawę swoich członków, uczy patriotyzmu, pracowitości i odpowiedzialności. (żywność liofilizowana) Jeżeli ktoś poszukuje w tym tylko płytkiej, szybkiej rozrywki, to szybko się zapewne znudzi, lecz jeżeli pewne wartości i cechy charakteru obce mu nie będą, to z pewnością znajdzie w chodzeniu na zbiórki sporo radości i przyjemności.

Bycie w harcerstwie cały czas kojarzy się z rajdami i obozami. Harcerze bardzo często wyjeżdżają, wypoczywając i zdobywając podczas takich wypraw kolejne umiejętności. Żeby zostać nim nie potrzeba dużych nakładów finansowych, ale parę rzeczy każdy harcerz warto żeby miał. Do wypraw na biwaki i obozy na pewno przyda się dobry sprzęt turystyczny, na przykład śpiwór czy karimata (odnośnik do sklepu). Jeśli chce się aktywnie uczestniczyć w harcerskim życiu, to warto zainwestować trochę więcej i zakupić markowy, porządny sprzęt (składnica internetowa – wgl.pl).

Zobacz szczegóły na witrynie, znajdziesz tam jeszcze dokładniejsze informacje, które na pewno także będą dla Ciebie ciekawe.

Może to pozwolić na wycieczki nawet późną jesienią, gdy będzie niższa temperatura, bez obawy że się zmarznie. Poza tym chyba każdy z harcerzy powinien posiadać chustę, pas i mundur, a po uzyskaniu nowych umiejętności nagradzane to jest odpowiednią naszywką na mundur. Do kupna takich rzeczy najbardziej odpowiednia jest internetowa składnica harcerska, tam zakupić będzie można praktycznie wszystko co potrzebne w korzystnych cenach.