Reklamy na witrynie sklepowej – najskuteczniejszy sposób aby zainteresować potencjalnego klienta!

Jesteś właścicielem sklepu i zastanawiasz się jak najlepiej przyciągnąć do niego jak najwięcej klientów? To proste! Ulokuj oszczędności w reklamę. Nie jest ważne czy sprzedajesz artykuły spożywcze, markową odzież czy firanki – pewne zasady są aktualne we wszystkich branżach.

witryna sklepu

Źródło: flickr.com
Pamiętać warto o podstawowej zasadzie – zanim wyjmiesz gotówkę z banku, rozważ wszelkie ewentualne formy reklamy. Zdarza się, że dany nośnik nie zagwarantuje dotarcia do potencjalnych klientów. Przedtem określ target, najwłaściwszy dla Twojej działalności, a dopiero wtedy szukaj odpowiedniego sposobu dotarcia do obranego klienta.

Możesz zdecydować się na reklamę zewnetrzną oraz reklamy sklepowe. O ile najpierw wspomniany w artykule rodzaj to dosyć znaczna inwestycja i żadko kto może się na nią zdecydować, to reklamy sklepowe są uznawane za relatywnie nie generującą kosztów opcję. Sytuacja ta ma miejsce, gdyż pokrywamy jedynie cenę ich druku i nie musimy martwić się o płacenie systematycznego czynszu za dzierżawienie nośnika, jak w przypadku billboardów czy reklamy w srodkach komunikacji miejskiej. Najłatwiejszą popularną opcją jest oklejenie witryny sklepowej.

afisze reklamowe

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy jednak, iż gdy przedobrzymy z mnogością informacji ujętych na wspomnianej reklamie osiągniemy odwrotny skutek – ewentualnemu zainteresowanemu najzwyczajniej nie będzie chciało się czytać tak dużej ilości informacji. Lepiej skupmy się na paru wybranych hasłach. Nastepną opcją są reklamy wewnątrz sklepu. Do wyboru mamy broszury czy katalogi promocyjne niosące informacje o wyprzedażach, położone przy kasie albo na stojaku przy sklepowych drzwiach.

Tak samo ważnym elementem zapewniającym wysoką sprzedaż jest wywołanie wrażenia mnogości towarów w sklepie. Jednak często bywa tak, że nie nie powinniśmy pozwalać sobie sobie na zakup zbyt dużej ilości towaru. Z pomocą mogą nam przyjść mokapy, czyli modele prawdziwych artykułów, które powinniśmy otrzymać od hurtownika – makieta reklamowa.