Czym odznacza się biznes elektroniczny?

Dzisiejsze czasy opływają w określenia posiadające prefiks „e”. Jest to naturalnie skrót od angielskiego wyrazu „electronic”, czyli elektroniczny, wszakże gdy wymieniamy kolejno kilka słów zaczynających się w taki wariant, ktoś nieopatrznie mógłby błędnie uznać, iż chcemy pójść do łazienki powiadamiając o niniejszym wszystkie osoby niczym małe dziecko.

odwzorowanie - praca

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
E-procurement

Źródło: http://www.flickr.com
A wszakże usługi albo branże, których nazwy zaczynają się od prefiksu „e” łatwe w swojej strukturze bezdyskusyjnie nie są. Dla przykładu wyrażenie E-procurement znaczy wszystko, co kojarzy się z działaniem komputerowego handlu (Logintrade – oferta E-procurement). Od automatyzacji mechanizmów zakupowych, w tym użycie e-faktury czy elektronicznego podpisu, poprzez kontrolę informatycznych zakupów, do jakiegoś wariantu ujednolicania oferowanych poprzez różne spółki przedmiotów. E-procurement może w znacznym szczeblu nie tylko udogodnić przeprowadzanie kontraktów, ale również znacznie je przyspieszyć. A gdzie w Sieci moglibyśmy zobaczyć E-procurement w praktyce?
zegarek

Autor: Morgan
Źródło: Morgan
Dobrym przykładem są aukcje elektroniczne, gdzie mamy okazję poniekąd pertraktowania ceny końcowej danego towaru. Także informatyczny obrót akt czy funduszy pozwala zaoszczędzić dużo czasu oraz wysiłku zainteresowanych obrotem elektronicznym osób ( elektroniczna). Takie aukcje elektroniczne stanowią niezwykle wygodne i łatwe w użytkowaniu narzędzie również dla sprzedawców jak i dla kupujących.

Poza tym jeżeli np. będziemy potrzebować informacji o np. innych propozycjach oferującej dany asortyment spółki, to na portalach wirtualnych oferujących aukcje (zobacz system przetargowy) elektroniczne będzie to niezwykle szybkie oraz proste.