Skup aut powypadkowych – jak wybrać na oferujący najlepsze opcje. Radzimy.

Decyzja o zakupie auta jest w większości przypadków decyzją zamierzoną i planową. Jak się ma identyczna sytuacja od strony sprzedającego? Biorąc pod uwagę niesamowite przepełnienie naszego rynku autami z drugiej ręki, przywiezionymi z innych krajów Unii Europejskiej, sytuacja ta niestety wyjątkowo skrępowała proces sprzedaży. Jak w tej sytuacji szybko sprzedać auto za dobrą kwotę?

auto

Autor: Vetatur Fumare
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli mamy dużo czasu na sprzedaż, powinniśmy naprawić potencjalne usterki, umyć go, wyprać tapicerkę – czyli sprawić, by nasz pojazd wyglądał i funkcjonował jak najlepiej. Gdy nie mamy na to czasu, powinniśmy skorzystać z propozycji renomowanych skupów samochodów. Cena, która uzyskamy, będzie jednak niższa, ale całościowo finansowo będziemy na korzyść, ponieważ pozbędziemy się kosztów długotrwałej sprzedaży. Jest to znakomite wyjście gdy mowa o sprzedaży starych pojazdów jak również aut po wypadkach. Zobacz:

Oferuje nam ono momentalny zastrzyk pieniędzy, który na pewno okaże się bardzo pomocny. Przypomnijmy także, iż ta sytuacja pozwoli nam uniknąć mnóstwa nerwów. Gdy już zdecydujemy się na zbyt leciwego lub używanego auta do skupu – zostaje nam tylko wybór punktu, z którym mamy zamiar podpisać umowę. Aby taki odszukać, najlepiej jest wpisać w wyszukiwarkę hasło: „skup samochodów powypadkowych”, w przypadku gdy właśnie powypadkowy samochód (sprawdź zestaw naprawczy do opon Aircom) mamy do sprzedania. Aby zawęzić pole wyszukiwania, wprowadźmy nazwę miasta, przykładowo: „skup aut po wypadku Wrocław”.

auto

Autor: State Farm
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki takiemu postępowaniu uzyskamy listę prawdopodobnych skupów znajdujących się blisko nas. Następny krok – to porównanie kwot we wszystkich punktach. Na co warto zwracać uwagę? Unikajmy jednostkowych handlarzy bez zarejestrowanej działalności gospodarczej. Zwykle proponują 50% zwykłej ceny auta, podczas gdy w każdym profesjonalnym skupie uzyskamy cenę nawet do 90% wartości rynkowej. Zważając na oszczędzony czas, brak konieczności zapłaty za ogłoszenia w internecie, brak odwiedzin na giełdach samochodowych – to wyjątkowo opłacalne rozwiązanie. Wiedzmy poza tym, że możemy ponadto, sprawdzić opinie o skupie w internecie.