W jaki sposób legalnie złomować auto? Sprawdź, co musisz zrobić

W Twoim garażu znajduje się samochód, którym od pewnego czasu nie jeździsz, gdyż pojazd nie nadaje się do użytku? Z jednej strony trudno jest ci się go pozbyć, nade wszystko z powodów sentymentalnych, lecz z drugiej – nie jest ci do niczego niezbędny oraz wyłącznie zajmuje miejsce, jakie mógłbyś spożytkować na coś innego, np. schować kosiarkę, która cały czas stoi na dworze i może wkrótce pokryć się korozją, zwłaszcza, gdy zacznie padać deszcz.

By legalnie pozbyć się pojazdu, konieczny jest autozłom Tarnów.
Co należy zrobić, jeśli chciałbyś oddać tam swoje auto?

Auto złom

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Najistotniejsze to przygotować odpowiednie dokumenty, które trzeba okazać, gdy potrzebne nam będzie złomowanie samochodów łódź. Pierwszym z nich jest rzecz jasna dowód osobisty, którym musimy się wylegitymować przychodząc do zakładu, by stacja demontażu mogła spisać wszelkie informacje. Jeżeli kasacją zajmuje się inna osoba, konieczne jest specjalne zezwolenie podpisane przez właściciela. Bez tego nie będzie można nic zrobić, więc zatroszcz się o to właściwie wcześniej i schowaj do portfela, by nie okazało się, że zostawiłeś ten dokument w domu.

W wypadku, gdy pojazd zarejestrowany jest na prowadzoną działalność, musisz posiadać należyte dokumenty z firmy oraz upełnomocnienie, iż jako przedstawiciel konkretnego zakładu możesz oddać auto do zezłomowania. Ostatnie dokumenty to dowód rejestracyjny oraz karta pojazdu. Czasem jednak może się zdarzyć, iż dowód rejestracyjny był zatrzymany przez policję. Co wtedy zrobić? Konieczne będzie zaświadczenie z wydziału komunikacji albo kopia dowodu rejestracyjnego, rzecz jasna należycie poświadczona.

Gdy zbierzesz wszystkie potrzebne dokumenty, możesz zatelefonować do stacji demontażu, by odebrała twój samochód. Większość stacji oferuje swoim klientom taką usługę, dlatego nie będziesz musiał niepokoić się o transportowanie auta, szczególnie, gdy nie jest już możliwe jego zapalenie.

Stacja wydaje specjalne poświadczenie o demontażu, a także anuluje dowód rejestracyjny, kartę pojazdu i tablice rejestracyjne. Jeżeli zatem interesuje cię złomowanie samochodów (oklejanie samochodów wrocław) Poznań, musisz mieć na względzie firmy, fachowo zajmujące się zaprezentowanym zagadnieniem.

Pamiętaj, by decydować się na zakłady, które działają legalnie, wyłącznie wtedy będziesz pewny, że złomowanie będzie zrealizowane z zachowaniem zasad oraz w zgodzie z dobrem przyrody.