Jak działają narzędzia wielofunkcyjne znane też jako multitoole, jak sensownie je wybrać.

Prawdziwy mężczyzna musi umieć naprawić oraz zrobić wiele rzeczy, a na pewno potrzebne mu do tego będą jakieś narzędzia. Rzecz jasna najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie porządnych, specjalnie dedykowanych do wykonywania określonych rzeczy. Lecz czasami należy mieć też pod ręką najbardziej potrzebne narzędzia, na wypadek nieprzewidzianej usterki czy konieczności szybkiego przeprowadzenia jakiś prac. I w takich zastosowaniach doskonale będą się sprawdzać tak zwane multitool, to znaczy narzędzia wieloczynnościowe. Dobre firmy które produkują tego typu gadżety mieszczą naprawdę sporą narzędziową skrzynkę w element o rozmiarze niedużej komórki. A jest tego faktycznie dużo, bowiem w skład typowego narzędzia tego typu będą wchodziły szczypce, kilka nożyków, otwieracze, przecinaki, a nawet piłki, pilniki i śrubokręty. Jak więc widać jest tego faktycznie dużo, a inżynierowie bez przerwy szukają kolejnych nowości. Rzecz jasna trzeba mieć na uwadze to, że narzędzia z takiego urządzenia nie zastąpią raczej prawdziwych narzędzi, ponieważ po prostu są małe. Lecz przy okazyjnym stosowaniu, podczas prostych prac często nie ma potrzeby zakupu czegoś oddzielnego, bo powiadając tego typu niewielki gadżet w zupełności on powinien wystarczyć.

zdjęcie narzędzi

Autor: IQRemix
Źródło: http://www.flickr.com

Multitoole oferowane są przez liczne firmy i w niezliczonej wprost liczbie kombinacji. Ponieważ rozmaitych narzędzi które można wykorzystać będzie tak duża liczba, to w praktyce nie będzie możliwości umieszczenia ich wszystkich razem. Dlatego też przeważnie można spotkać multitool bear grylls przeznaczone do różnych zastosowań, z dobranymi właśnie pod tym kątem pojedynczymi narzędziami – oferta.

Proste modele będą miały takich narzędzi kilka, czyli standardowo szczypce, nóż i kilka śrubokrętów. Lecz bardziej zaawansowane multitoole posiadać już będą pilnik do paznokci, nożyczki, otwieracz do butelek oraz konserw. W urządzeniach o najlepszych parametrach można również znaleźć parę rodzajów wkrętaków, miarki czy piłki do drewna, dzięki nim wszystkim można będzie faktycznie dużo zrobić zarówno podczas leśnej wycieczki jak i w domu. Ponieważ multitool gerber są sprzedawane w wielu różnych rodzajach, to przy wyborze trzeba zwrócić swoją uwagę na kilka ważnych rzeczy – CQB.pl – sklep.

Przede wszystkim podstawą powinno być wyszukanie modelu, jaki będzie najlepiej spełniał wymagania, czyli po prostu będzie miał wszystkie konieczne akcesoria. Ale dodatkowo warto przyglądnąć się jakości wykonania, bo od tego zależeć będzie dalsze użytkowanie. Najważniejsze jest, aby multitoole były zrobione ze stali odpowiedniej jakości, ale też powinny być odpowiednio spasowane.

Czy jesteś usatysfakcjonowany z treści naszego wpisu? Jeśli tak, to daję też mój link do nowej witryny. Zapraszam!