Tuning auta- powiększ komfort jazdy i moc silnika

Każdy kto posiada własny samochód pragnie, żeby cechował się on dobrą sterownością, łatwą jazdą a także niewysokimi wydatkami związanymi z kupnem paliwa. Kupując samochód nie zawsze można pozwolić sobie na samochody o tak korzystnych parametrach. Można jednak zainteresować się tuningiem auta, który pomoże nam zwiększyć możliwości naszego samochodu.

tuning

Autor: Automobile Italia
Źródło: http://www.flickr.com
Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje tuningu samochodów.

Zaciekawił Cię ten post? To doskonale, ponieważ oryginalny wpis (http://lpsp.pl/o-nas/) posiada podobne informacje do publikowanych.

Pierwszy z nich to tuning mechaniczny, polegający na zmianie wnętrza samochodu, tak aby jazda była przyjemniejsza i tańsza. Modyfikuje się układ napędu auta, paliwowy czy też podwozie. Dzięki tego typu modyfikacjom można powiększyć moc silnika jak również maksymalną prędkość. Do takiego typu tuningu należy również wymiana tłoków, skrzyni biegów lub obniżenie zawieszenia umożliwiające lepsze trzymanie się jezdni przez pojazd. Istnieje także tuning elektroniczny, który modyfikuje oprogramowanie samochodu, na przykład coraz chętniej stosowany chiptuning, powodujący powiększenie mocy silnika.

Oprogramowania często robione są w taki sposób, by samochód sprawdzał się w miejskich warunkach, w niezbyt wysokich prędkościach, niekoniecznie spalając mało paliwa. Producenci obniżają moc silnika, by zapobiec awariom w pojazdach nieprawidłowo użytkowanych, których właściciele nie zawsze terminowo wymieniają olej czy też zużyte części. Jednak jeżeli dbamy o swój samochód, tego typu forma tuningowania na pewno będzie dobrym wyborem.

Sprawdź też:

tuning

Autor: Moto „Club4AG” Miwa
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli nie interesują nas modyfikacje mechaniczne, przykładowo wymiana części lub też elektroniczny chiptuning możemy upiększać auto wizualnie. Tuning optyczny polega na zmianie wyglądu zewnętrznego samochodu, aby polepszyć komfort jazdy. Można na przykład zmienić światła czy też zamontować felgi. Upiększanie auta może być wykonywane na wiele sposobów. Jest to także wymienianie liczników, zamontowanie lepszego sprzętu audio w samochodzie lub też dodawanie spojlerów i zmiana lakieru.

Zobacz również:

Każdy zabieg tuningujący nasz samochód powiązany jest niestety z wydatkami. Warto jednak zainwestować czasami pieniądze, aby choć trochę podnieść wygodę jazdy autem, tym bardziej gdy zamierzamy poruszać się nim nie tylko w miejskich warunkach i ze średnią prędkością.