O czym nie zapomnieć wypożyczając samochód

Podczas wyjazdu służbowego do obcego miasta często wynajmuje się samochód. Pozostaje pytanie jakie auto będzie najlepsze, gdy chcemy je wypożyczyć na kilka dni? Czy będzie to auto z Niemiec, czy też z Francji? Sedan czy hatchback? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w w tym poradniku.

samochód

Autor: holding graz
Źródło: http://www.flickr.com

Wybór aut jest bardzo duży, dlatego o radę poprosiliśmy pana Kacpra, którego firma posiada bardzo dużą flotę samochodów i wiele doświadczeń.

Dużo zależy od zawodu

Jak twierdzi nasz rozmówca, wiele zależy od charakteru pracy. Jednak wybór jest niezły i dostępnych jest masa ofert jak przykładowo wynajem samochodów w Krakowie, gdzie można wybierać z prawie 35 aut i dopasować je do zawodu. Gdy jest to np. finansista, to na pewno nie powinien brać najtańszego auta jak Ford Fiesta czy inne auta miejskie. Również auto typu kombi nie jest dobrym wyjściem. Co warto wybrać? Na pewno przynajmniej coś ze średniej klasy w wersji sedan lub ewentualnie hatchback. Najlepsze są ciemne kolory, jak czarny czy niebieski. A dokładniej samochody takie jak Opel Vectra, VW Passat czy Toyota Avensis są minimum o którym piszemy. Więcej można sprawdzić co proponuje Rentcar na stronie.

Gdy ktoś jest na przykład sprzedawcą czy handlowcem to nie potrzebuje zwracać aż tyle uwagi na rodzaj samochodu. W tym przypadku spokojnie może wybrać auto kombi, które dodatkowo będzie praktyczne w czasie całej wizyty.

Pojemność też jest ważna

auto miejskie

Istotne jest by dobrać silnik w zależności od tego, ile chcemy podróżować. Gdy zamierzamy przejechać niewiele kilometrów, to z pewnością możemy wybrać auto – www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/weze_do_myjek_techkar/weze_kanalizacji_techkar/weze_kanalizacji_20m_techkar,2,3602 – z silnikiem benzynowym. Ale jeśli chcemy dużo jeździć, to najrozsądniej na pewno wybrać diesla. Niewiele palą i są przeważnie lubiane przez większą część kierowców, toteż wiele wypożyczalni ma ich więcej na parkingu.

Wygląd też jest istotny

Taka wyprawa to też szansa na wynajęcie auta, które nam się podoba. Dzięki temu można przekonać się w rzeczywistości jak jeździ i mieć trochę rozrywki z podróży służbowej.