Bezpieczeństwo i technologie

„Przewaga dzięki technice”. To hasło od lat przyświeca marce Audi. I trzeba przyznać, że marka nieustannie trzyma najwyższy poziom. Przyzwyczaiła nas do tego, iż w wielu rankingach samochody tej marki zajmują najwyższe noty, że Audi to najlepsze systemy oraz pewność w czasie jazdy.

audi

Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
Wśród samochodów klasy premium, Audi od lat dominuje biorąc pod uwagę ilość wprowadzanych nowoczesnych rozwiązań. W najnowszych samochodach tej marki, takich jak np. A8, napotkamy zaawansowane systemy wczesnego ostrzegania, znacznie zwiększające szanse na uniknięcie kolizji tudzież minimalizujące skutki zdarzenia i chroniące pasażerów.

Audi Pre Sense to system będący czymś w rodzaju dodatkowego zmysłu kierowcy. Dzięki zainstalowanym przed i za pojazdem czujnikom, systemy pokładowe analizują sytuacje na drodze i aktywują działania prewencyjne.

System Side Assist zachwyci niejednego kierowcę. To jedno z prostszych rozwiązań, widocznie poprawiające komfort jazdy na naszych drogach. Alarmuje o pojazdach znajdujących się po naszej lewej lub prawej stronie. Rozwiązanie to jak wiadomo nie oznacza, że możemy „wyłączyć mózg” przy wykonywaniu manewru wyprzedzania, jednak niebywale go ułatwia i pozwala uniknąć wielu groźnych zdarzeń. Marka Audi, wprowadziła także system, który jest w stanie powstrzymać samochód przed dalszą jazdą, przed przeszkodą, gdy prędkość jest niższa niż 50 km/h. Pojazd swobodnie więc zatrzymuje się przed pieszym, tudzież tym znajdującym się przed nami. System bardzo dobrze sprawdza się w ruchu miejskim.

audi

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli mamy zamiar wiedzieć „co w trawie piszczy”, jakie jeszcze systemy zaprojektowała dla nas marka, zajrzyjmy na forum Audi. Poznamy tam nie tylko posiadaczy aut, lecz prawdziwych pasjonatów, którzy udzielą nam rad oraz wskazówek na temat poszukiwanego zagadnienia.

Sami widzimy, jak technologia ułatwia nam życie, w jaki sposób szereg innowacyjnych rozwiązań lub kamer pozwala uniknąć kolizji, niwelować straty, czy po prostu ułatwiać codzienne podróże (polecamy drążki kierownicze w Audi A8 i odwiedź adres ).

Zachwyca Cię taka problematyka? Jeżeli tak, to zobacz propozycję (https://s-performance.pl/) analogicznych tekstów, ponieważ one zapewne również okażą się warte Twojego zainteresowania.

W związku z tym, nabywając nowy samochód, warto rozważyć, czy zamiast 19-calowych felg, nie zainwestować w system, który może uchronić nas przed wypadkiem.