W jaki sposób nowe technologie zmieniają świat? Ciężko sobie dziś wyobrazić świat bez nowoczesnych sprzętów, jakie ułatwiają egzystencję

Nie jest przesadą stwierdzenie, iż dzisiejszy świat technologiami stoi. Są wszędzie, nie tylko w bogatszych oraz rozwiniętych krajach. Odnajdziemy takie ślady w każdej kulturze, w każdym miejscu. Pewnie rozwój technologiczny nie dotarł do miejsc, o których nie mamy pojęcia, gdzieś w dżungli, gdzie nikt z podróżników jeszcze nie doszedł (choć i tego nie można być pewnym). W innych miejscach spotkać możemy te same komórki, komputery, te same marki oraz zastosowania technologiczne.

tablet

Autor: Karolina van Schrojenstein Lantman – Orlinska
Źródło: http://www.flickr.com
Przykłady możemy naprawdę mnożyć, lecz pewne jest, iż świat jest zglobalizowany pod kątem technologii (zobacz propozycje marki RFID Solutions Sp. z o.o) jak nigdy wcześniej. Jednocześnie prawdą jest, że rozwój technologii, jaką dzisiaj znamy nie trwa nazbyt długo, właściwie w związku z tym to dopiero początek tego, co może nastąpić. Powolne początki, pierwsze komputery oraz telefony to świat, jaki wydaje się odległy, choć przecież było to całkiem niedawno. Taki świat jednak wydaje się odległy, gdyż ciężko uwierzyć w to obecnie, w czasach, gdy prawie każdy może kupić sobie telefon lg, a w internecie z powodzeniem może zabrać się za porównanie tabletów (lg w Ceneo).

To tylko pokazuje, iż rozwój technologiczny jest czymś prawdziwym, nie ma w tym cienia przesady. W naszym kraju również doskonale to widać, gdy dostępne są najnowsze urządzenia technologiczne. Pewnie nie w dniu premiery, ale w dosyć krótkim czasie po niej. Trudno sobie dzisiaj wyobrazić egzystencję bez telefonu komórkowego czy tabletu, ale mamy jeszcze więcej możliwości, jak tom tom czy nawigacje – sprzęty użytku codziennego. Skończyły się czasy, jak używaliśmy tradycyjnych map, dzisiaj kiedy gdzieś podróżujemy wolimy używać nawigacji, jaka jest intuicyjna i wygodna.

Podobnie kwestia wygląda z internetem, niektórzy więc nawet nie zastanawiają się nad tym, jak wiele rzeczy już tak załatwiamy. Kto wyobraża sobie, że dzisiaj przykładowo nie kupujemy w internecie, przecież wciąż więcej ludzi z tego korzysta, ponieważ jest to bardzo wygodne oraz korzystne. Dzięki internetowi możemy też szybki sposób i mniej problematycznie załatwiać wiele spraw, o czym przekonujemy się z roku na rok, gdy nawet urzędy wprowadzają tego typu ulepszenia.