Funkcjonowanie biura: jak bezpiecznie niszczyć dokumenty? Zobacz popularne metody

Każda firma oraz każdy urząd podczas każdego roku działania wytwarza bardzo dużą ilość przeróżnych dokumentów. Część z tych dokumentów powinna być przechowywana w archiwum. Są jednak i takie dokumenty, które nie muszą być przechowywane. Wiele osób zadaje więc pytanie, co się dzieje z tym dokumentami: czy mogę one trafić do zwykłego kosza na śmieci, a następnie na wysypisko?

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami żadne dokumenty, które nie znajdą się w archiwum nie mogą zostać wyrzucone zwykłego do kosza na śmieci. Wszystkie firmy i urzędy przekazują powstałe u nich dokumenty do archiwum. Brakowanie dokumentów oraz niszczenie dokumentów sprawdź tutaj niszczenie dokumentów poznań lrg powinno mieć miejsce wyłącznie w archiwum.

segregatory

Autor: Timm Suess
Źródło: http://www.flickr.com

Na chwilę obecną na rynku działa spora liczba firm, które biorą na siebie obowiązek nie tylko przetrzymywania dokumentów. Firmy te mają w swojej ofercie również niszczenie dokumentów. Firmy te niszczą dokumenty w specjalnie do tego celu przygotowanych urządzeniach, a firma, która zleciła ich zniszczenie otrzymuje specjalny certyfikat , który jest dowodem na wykonanie usługi. Firmy te proponują także dodatkową usługę, jaką jest brakowanie dokumentów. W ramach usługi tego rodzaju firma wyszukuje w firmowym archiwum dokumentacji, która nie musi być już przechowywana i może zostać zniszczona.

Porównaj – niszczenie dokumentów

Firmy oferują właścicielom firm naprawdę kompleksowe usługi. W zakres ich usług wchodzi także utylizacja dokumentów. Proponowana utylizacja dokumentów przez profesjonalną firmę wykonującą tego rodzaju usługi rozpoczyna się od odebrania dokumentów z firmy profesjonalnymi, dostosowanymi do przewozu dokumentów pojazdami. Z usług tego rodzaju firm korzystają najczęściej bardzo duże firmy, które produkują wielkie ilości dokumentów i nie są w stanie poradzić sobie z ich zniszczeniem w niewielkich, zaprojektowanych do użytku biurowego niszczarkach.

Niszczarki stworzone z myślą o biurach są w wielu wypadkach zbyt małe, by mogły uporać się z szybki zniszczeniem ogromnej ilości dokumentów. Nie ma więc co się dziwić, że firmy zajmujące się utylizacją dokumentacji nie narzekają na brak klientów. Z pewnością mogą także liczyć, że w przyszłości klientów im nie zabraknie. Aktualnie sądzi się, że takie firmy mają przed sobą świetlaną przyszłość.

Może Cię też zainteresować – recykling dokumentów w firmie Destroy