Prywatne i państwowe tereny inwestycyjne. Zerknij, co koniecznie musisz wiedzieć?

Na początku lat 90-tych, Polska przechodziła ogromną transformację ekonomiczną. Każdy teren, który do niedawna był własnością publiczną, mógł zostać sprzedany za małe sumy inwestorom prywatnym. Nastał ogromny rozrost nowych firm, ludzie zaczęli się wzbogacać, wprowadzając do kraju niedostępne do tej pory produkty.

Jednak w dzisiejszych realiach, nie jest wcale tak prosto otworzyć własny biznes. Jednak tym co nadal pozostało cenne są grunty.

pomieszczenie na magazyn

Autor: Yosuke WATANABE
Źródło: http://www.flickr.com

Polska jest państwem nieustannie rozwijającym się. Dzięki temu, każdego roku napływa do nas zagraniczny kapitał, przeważnie europejski. Powstają kolejne korporacje, strefy ekonomiczne na obrzeżach miast, a także kolejne miejsca pracy. Jednak aby taka firma mogła u nas powstać, konieczne są tereny inwestycyjne, na których możemy stworzyć kolejną fabrykę. Są one często własnością osób prywatnych, niekiedy rolników, którzy za sprawą sprzedaży są w stanie odczuwalnie powiększyć swoje zasoby finansowe. Tak samo jest w momencie, kiedy organizowana jest budowa nowej drogi. Mimo iż większość ziem jest wciąż państwowa, to i tak wzdłuż projektu nierzadko trafia się, że potrzebne tereny inwestycyjne są częścią zasobu osoby prywatnej, od której należy ten obszar wykupić.

Kolejnym wydarzeniem które nastąpiło w latach 90-tych, było zamknięcie wielu podupadłych fabryk i kopalni. Na tych terenach, w większych miastach, ostatnimi czasy powstały strefy przemysłowe. Dzięki pieniądzom z UE, te miejsca, będące własnością miast, rozkwitły. Zaczęto otwierać tam filie uniwersytetów, spore magazyny do wynajęcia, korporacje z zagranicznym kapitałem zaczęły przenosić tam swoje oddziały, zobacz też tereny inwestycyjne. współcześnie są to pewnego rodzaju obszary ekonomiczne, które nie znajdują się na przedmieściach a w większych dzielnicach miast.

Wrocław jest dobrym przykładem strefy przemysłowej. Znajdziemy na niej laboratoria szkół wyższych, w których studenci przeprowadzają różne badania, powstały liczne magazyny do wynajęcia, tereny biurowe.

Czy pragniesz, zgłębić kolejne wiadomości? Jeżeli tak, to wejdź na ten odsyłacz i zobacz w artykule (reklamywiktor.pl/witryny/) więcej danych. One zapewne także Cię zaciekawią!

Dojazd do tego miejsca jest bardzo dogodny, jest nawet specjalna linia tramwajowa, biegnąca do tego miejsca.

W takim kraju jak Polska, gdzie bezustannie następuje rozwój gospodarczy i wielki przypływ zagranicznego kapitału, konieczne są tereny inwestycyjne. Zarówno osoby prywatne jak i miejscowości, mogą sprzedać lub dzierżawić swoje ziemie obcym korporacją. Jest to atrakcyjna sytuacja dla wszystkich, gdyż powstają nowe miejsca pracy, właściciel gruntu dostaje zań pieniądze a inwestor rozbudowuje swoje przedsiębiorstwo.