Zależy to więc od natężenia przepływającego prądu, w plazmie można wyróżnić różne stany. Jeden z nich odznacza się tym, iż przy bardzo małym natężeniu prądu nie widać w ogóle światła. Następny, już przy zwiększonym natężeniu prądu plazma wytwarza światło, a gdy napięcie prądu będzie większa aniżeli graniczna wartość to powstaje łuk elektryczny. Wtedy możemy przystąpić do spawania plazmą. Wtedy właśnie jest możliwe plazmowe cięcie blach. Cięcie takie polega na nadtapianiu i wyrzucaniu spawanego surowca ze szczeliny cięcia bardzo silnie skoncentrowanym łukiem plazmowym elektrycznym. Ma on dużą energię kinetyczną.

Blacha trudnościeralna Hardox Extreme jest znana i najbardziej ceniona stal na świecie.
Zainteresowały Cię myśli opracowane w tym artykule? Odczuwasz jednak niedosyt? W takim razie zachęcamy do kolejnej strony – kliknij tutaj (http://www.stokota.com/pl/polityka-prywatnosci/) i przenieś się tam.
Wyjątkowe własności tych blach polegają na:bardzo dobrych właściwościach wytrzymałościowych i optymalnych tolerancjach wytworzenia pomimo twardości. Blachy trudnościeralne Hardox można ciąć, używając techniki cięcia na gorąco oraz na zimno. Sposób cięcia na zimno, to cięcie strugą wodno-ścierną, przycinanie, szlifowanie.
Sposób na gorąco to cięcie tlenowe, plazmowe cięcie blach oraz przycinanie laserowe.
Docięte blachy mogą też być wiercone, gwintowane, frezowane, jak również zwijane do różnych kształtów np. kręgów, rur lub lejów i tak dalej.