Jakim sposobem kupić wytrzymałe blachy trudnościeralne Hardox?

Do najbardziej znanych rodzajów ścierania zalicza się ścieranie ślizgowe oraz uderzeniowe. Cząstki ścierne uwięzione są w wąskiej szczelinie pomiędzy dwoma sztywnymi powierzchniami – wytwarzają ścieranie związane ze zgniataniem, które jest jednym z podstawowych typów ścierania. Każdy materiał jest specyficzny i w różnym stopniu przyczynia się do powstawiania uszkodzeń związanych z określonym rodzajem ścierania. Twardość to własność, która zapewnia świetną ochronę przed zużyciem w czasie całego okresu eksploatacji blach Hardox.

Twardość zmniejsza zużycie, ponieważ krawędzie materiału ciernego mają trudności z wrzynaniem się w ciężką powierzchnię. Twardość nie jest tylko i wyłącznie powierzchniowa, ale cechuje całą gamę materiałów Hardox. Proces recyklingu, na przykład fragmentacja odpadów, stawia spore wymagania co do sprzętu.

Zależy to więc od natężenia przepływającego prądu, w plazmie można wyróżnić różne stany. Jeden z nich odznacza się tym, iż przy bardzo małym natężeniu prądu nie widać w ogóle światła. Następny, już przy zwiększonym natężeniu prądu plazma wytwarza światło, a gdy napięcie prądu będzie większa aniżeli graniczna wartość to powstaje łuk elektryczny. Wtedy możemy przystąpić do spawania plazmą. Wtedy właśnie jest możliwe plazmowe cięcie blach. Cięcie takie polega na nadtapianiu i wyrzucaniu spawanego surowca ze szczeliny cięcia bardzo silnie skoncentrowanym łukiem plazmowym elektrycznym. Ma on dużą energię kinetyczną.

Blacha metalowa

Autor: José Ramón Polo López
Źródło: http://www.flickr.com

Blacha trudnościeralna Hardox Extreme jest znana i najbardziej ceniona stal na świecie.

Zainteresowały Cię myśli opracowane w tym artykule? Odczuwasz jednak niedosyt? W takim razie zachęcamy do kolejnej strony – kliknij tutaj (http://www.stokota.com/pl/polityka-prywatnosci/) i przenieś się tam.

Wyjątkowe własności tych blach polegają na:bardzo dobrych właściwościach wytrzymałościowych i optymalnych tolerancjach wytworzenia pomimo twardości. Blachy trudnościeralne Hardox można ciąć, używając techniki cięcia na gorąco oraz na zimno. Sposób cięcia na zimno, to cięcie strugą wodno-ścierną, przycinanie, szlifowanie.

Sposób na gorąco to cięcie tlenowe, plazmowe cięcie blach oraz przycinanie laserowe.

Docięte blachy mogą też być wiercone, gwintowane, frezowane, jak również zwijane do różnych kształtów np. kręgów, rur lub lejów i tak dalej.