W jaki sposób powinno się przycinać drzewa owocowe i co warto o tym wiedzieć?

Przycinanie krzewów i drzew owocowych w ogrodzie to nadzwyczaj ważka kwestia. Od odpowiedniego przycinania drzew są zależne ich plony. Niemniej wypada wiedzieć, w jaki sposób przycinać drzewa i krzewy owocowe oraz kiedy to wykonywać.

Pod koniec lutego trzeba pamiętać o przycinaniu śliw, jabłoni i gruszy. Jeśli chodzi o drzewa z nektarynkami oraz brzoskwiniami to za skracanie drzew trzeba zabrać się w cieplejszym okresie, kiedy na drzewie zaczną pojawiać się pąki. Jak pogoda już absolutnie się ociepli oraz zajdzie zbiór owoców, wówczas należy zabrać się za przycinanie wiśni, moreli oraz czereśni. Przycinanie drzew owocowych powinno się przeprowadzać nadzwyczaj rzetelnie, zarazem w toku przycinania winniśmy regulować obrys korony.

strona o przycinaniu drzew

Źródło: pixabay.com

Przycinanie drzew to ważna sprawa, nie jedynie ze względu na plony. Drzewa, jakie mają za długie gałęzie wyglądają nieestetycznie, dodatkowo zdołają być również zagrożeniem dla innych osób. W trakcie silnego wiatru, gałąź zdoła pęknąć oraz na kogoś spaść. W związku z tym przycinanie drzew odbywa się nie wyłącznie na działkach, w ogrodach albo na posesjach własnych.

Absorbuje Cię opublikowany w tym miejscu artykuł? Kliknij więc oprócz tego ten link oraz sprawdź więcej info porta wrocław na opisywany problem!

Też miasto jest odpowiedzialne za przycinanie drzew Warszawa. Szczególne firmy zajmują się skracaniem drzew w miastach, ogrodach oraz na skwerach. Drzewa częstokroć przycinane są dwa razy w roku – wczesną wiosną oraz przed zimą, aczkolwiek oczywiście nie jest to regułą. Mocne burze, wiatry zdołają nawet wyrwać drzewo z korzeniami, wobec tego przycinanie drzew i gałęzi jest usilną oraz niesłychanie poważną pracą.

Też drzewa schorowane oraz suche, spróchniałe powinny być regularnie przycinane, czasami nawet takie drzewo musi się całkowicie ściąć. Marki, jakie zajmują się obcinaniem drzew oraz gałęzi, korzystają ze specjalistycznego instrumentu, w trakcie prac zachowywana jest wszelka powściągliwość, a teren musi zostać dokładnie zabezpieczony, żeby gałąź nie spadła na przechodniów.