Czas to pieniądz, czas to zdrowie myśląc o transporcie medykamentów

Są branże, w których czas jest jak pieniądz. Wiemy, że znane powiedzenie odnosi się do większości znanych nam realiów, lecz w przypadku pewnych działalności słowa te dostają nowe znaczenie. Tym bardziej, jeśli zestawimy tutaj czas z życiem, normalnego funkcjonowania, braku zakłóceń w przepływie informacji… Niezrozumiałe? Już rozwijam temat.

Rozważmy przykładowo transport medyczny, w takim przypadku każda sekunda ma znaczenie. Jakieś uchybienie, spóźnienie, kłopoty na drodze, a możemy mieć kłopoty. Nie trzeba chyba przypominać, że najczytelniejszym przykładem na konieczność natychmiastowego dotarcia do celu jest poszkodowany wieziony karetką do szpitala. Tutaj liczy się każda sekunda. Nie na darmo, auto takie ma pierwszeństwo na wszystkich skrzyżowaniach, może jechać na czerwonym i pod prąd, życie jest najważniejsze.

lekarstwa w opakowaniu

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Jest jednakże branża, która też wyznaje zasadę: czas to pieniądz, owszem, ale również zdrowie, transport leków zapracował sobie na takie miano, ponieważ bardzo szybkie i bezkolizyjne dotarcie do celu, to czasami być albo nie być osoby, która musi przyjąć w danym terminie określone lekarstwo.

Solidna firma która zajmuje się transportem leków powinna posiadać bazę wielu specjalistycznych pojazdów, a kierowcy muszą znać dobre praktyki świadczenia tych usług, które respektują Prawo farmaceutyczne i Dobrą Praktykę Dystrybucyjną. Porządna firma powinna ponadto mieć rozbudowaną flotę samochodów, żeby dotrzeć do każdego miejsca w Polsce w ciągu doby.

Co to oznacza, że auto jest przystosowane specjalnie do transportu leków? Znaczy to, iż takie pojazdy powinny posiadać zabudowę izotermiczną, agregaty chłodzące i czujniki zapisujące temperaturę. W dobrze działającej komorze ładunkowej idealna temperatura to zakres 15-25 lub 8-15 stopni Celsjusza.

Atrakcyjna wiadomość? Jeżeli tak sądzisz, dodatkowo wejdź na ten link – zobaczysz znacznie więcej w ofercie, która tyczy się rozważanej tutaj tematyki.

Czasem zdarzają się transporty, wymagające niższych wartości (temperatura 2-8 stopnia). Powinny być one przewożone niezależnymi pojazdami, a w razie potrzeby powinny być zabezpieczane opakowaniami izotermicznymi, które trzymają odpowiednią temperaturę – .
Każda firma która zajmuje się transportem leków powinna o tym pamiętać, a my, jako konsumenci takich usług powinniśmy kontrolować w miarę możliwości przestrzegania stosowania takich norm.